Gorkého 9, 816 03 Bratislava, č.tel.: 02/54433291, č.faxu: 02/54131159, email: sopkurad@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
26.11.
2017
PozvÁnka na II. ministerskÚ konferenciU o inováciách MEDZI 16 krajINAMI STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPY A ČínY
Kategória: ostatné oznamy Vydané dňa:23.10.2017 (412x prečítané)

Slovenská obchodná a priemyselná komora vás pozýva na II. ministerskú konferenciu o inováciách medzi 16 krajinami strednej a východnej Európy (SVE) a Čínou, ktorá sa uskutoční v Bratislave v dňoch 26. – 28. novembra 2017 v hoteli Double Tree by Hilton. Súčasťou konferencie bude Inovačné fórum krajín strednej a východnej Európy a Číny.

Po úspešnom prvom ročníku ministerskej konferencie o inováciách, ktorá sa konala v roku 2016 v čínskom Nanjingu, bolo usporiadaním tohto významného medzinárodného podujatia v roku 2017 poverené Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Organizáciu Inovačného fóra II. ministerskej konferencie prevzala Slovenská obchodná a priemyselná komora v spolupráci so spoločnosťou Slovak Research and Development a.s.

Cieľom fóra je zintenzívniť spoluprácu v oblasti vedy, výskumu, inovácií a transferu technológií medzi krajinami SVE a Čínou a podporiť tak excelentné výskumné a inovačné projekty z týchto krajín. Ambíciou je prostredníctvom Inovačného fóra a B2B kooperačnej burzy (cca 100 firiem z uvedených krajín) vytvoriť vedúcu platformu spolupráce vo formáte 16+1, predstaviť nové investičné možnosti, výsledky výskumu a inovácií a napomôcť ich transferu v štyroch prioritných oblastiach:

  • biotechnológie,
  • zelená energia a čisté technológie,
  • informačné a komunikačné technológie,
  • a materiálové inžinierstvo.

V rámci fóra budú prezentované najzaujímavejšie inovačné a technologické projekty zo zúčastnených krajín, čo zároveň vytvára priestor na vytvorenie vzájomnej spolupráce počas B2B kooperačnej burzy.

V prípade vašich otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese: sopkums@sopk.sk, príp. na telefónnom čísle 02/6720 2616.

Zdroj článku: SOPK, Útvar medzinárodnej spolupráceInformácia o ochrane osobných údajov
:: Reklama
Kooperativa

SPP

PBK

HN
Toto je miesto pre Vašu reklamu. Ak máte záujem o reklamu, prosím kontaktujte nás emailom.
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora