Grösslingová 4, 816 03 Bratislava, č.tel.: 02/54131228, 02/54433291, email: sopkurad@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
 
Stretnutie členov Predstavenstva a Dozornej rady SOPK s predsedom vlády SR
Kategória: Informácie Vydané dňa:22.01.2019 (223x prečítané)

Členovia Predstavenstva a Dozornej rady Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory(SOPK) na čele s predsedom Petrom Mihókom sa dnes na Úrade vlády SR stretli s premiérom Petrom Pellegrinim, ktorého sprevádzala štátna tajomníčka MF SR Dana Meager a štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec.

V otvorenej diskusii sa obe strany zhodli na potrebe ďalšej komunikácie smerujúcej k zrušeniu osobitného odvodu z podnikania v regulovaných odvetviach. Bude pokračovať diskusia medzi MF SR a poisťovňami vzhľadom na rozdielnosť názorov oboch strán pri výklade aplikácie zákona o dani z poistenia aj na doplnkové poistenie životného poistenia.

SOPK vyjadrila podporu a záujem participovať na pripravovanom podujatí predsedu vlády SR k súčasnému stavu Slovenskej republiky a jeho smerovaniu do roku 2030. Predseda vlády predstavil ambíciu znížiť daňové zaťaženie nižších príjmových skupín napr. zvýšením nezdaniteľného základu.

Počas rokovania sa účastníci zhodli na nízkej úrovni a kvalite vzdelávania na všetkých stupňoch, ktorej dopad sa prejavuje nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily.

Na záver stretnutia predseda SOPK Peter Mihók pozval predsedu vlády SR Petra Pellegriniho na výročné Zhromaždenie delegátov SOPK 25. apríla.2019.

Zdroj článku: SOPK, Úrad komoryInformácia o ochrane osobných údajov
:: Reklama
Kooperativa

SPP

PBK

HN
Toto je miesto pre Vašu reklamu. Ak máte záujem o reklamu, prosím kontaktujte nás emailom.
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora