Grösslingová 4, 816 03 Bratislava, č.tel.: 02/54131228, 02/54433291, email: sopkurad@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
 
Podnikateľský prieskum má napomôcť zlepšeniu podmienok na vývoz a v oblasti inovácií
Kategória: Informácie pre podnikateľov Vydané dňa:18.02.2019 (356x prečítané)

Zistiť exportnú a inovačnú úroveň podnikateľských subjektov na Slovensku je cieľom anonymného prieskumu, ktorý realizuje Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou a členmi Rady vlády na podporu vývozu a investícií. Prax ukazuje, že inovačná úroveň firiem má výrazný vplyv na exportnú schopnosť podnikov. Jedným z výstupov prieskumu by mala byť aj informácia o tom, koľko investujú firmy na Slovensku do inovácií. Zapojiť sa do prieskumu je možné do 25. marca 2019.

Prieskum je zverejnený na inovujme.checkboxonline.com

Otázky sú rozdelené do šiestich oblastí. Vaše odpovede by mali dať obraz o súčasnom stave exportu a inovácií vo firmách a predovšetkým tiež o tom, čo je potrebné podľa podnikateľov v týchto oblastiach zmeniť.

Prieskum sa rozhodla uskutočniť Pracovná skupina pre stratégiu vonkajších ekonomických vzťahov SR, ktorá je poradným orgánom Rady vlády SR na podporu exportu a investícií. Z doterajších analýz a výskumov vyplýva, že jednou z hlavných príčin nízkej exportnej výkonnosti slovenských firiem je nedostatočná miera inovácií ako základ pre tvorbu konkurencieschopnej ponuky tovaru a služieb.

Zdroj článku: SOPK, Útvar medzinárodnej spolupráceInformácia o ochrane osobných údajov
:: Reklama
Kooperativa

SPP

PBK

HN
Toto je miesto pre Vašu reklamu. Ak máte záujem o reklamu, prosím kontaktujte nás emailom.
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora