Grösslingová 4, 816 03 Bratislava, č.tel.: 02/54131228, 02/54433291, email: sopkurad@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
 
Nové vedenie Sekcie výrobcov obranného priemyslu SOPK
Kategória: sekcie SOPK Vydané dňa:22.12.2020 (204x prečítané)

Novým predsedom Sekcie výrobcov obranného priemyslu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SVOP SOPK) sa stal generálny riaditeľ EVPÚ, a.s., Jozef Buday. Za nového podpredsedu sekcie zvolili členovia jej výkonného výboru Miroslava Sima, predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa ZTS – ŠPECIÁL, a.s.

Aj pod novým vedením zostáva hlavné poslanie sekcie rovnaké – podpora rozvoja špeciálnej výroby, zavádzanie inovácií a spolupráca s Ministerstvom obrany SR pri uplatnení výrobkov obranného priemyslu.

SOPK má s ministerstvom obrany podpísanú zmluvu o spolupráci od roku 2019. Predseda SOPK Peter Mihók, ktorý sa zúčastnil na zasadnutí sekcie, informoval o stretnutí s ministrom obrany Jaroslavom Naďom, ktorý deklaroval živý záujem o pokračovanie spolupráce medzi oboma inštitúciami. Zároveň navrhol podpísanie nového Memoranda o spolupráci, resp. Jej aktualizáciu v podobe dodatku k platnej zmluve.

Podľa členov sekcie medzi hlavné témy, ktoré treba v súčasnosti riešiť, je zachovanie výrobných schopností pre potreby mimoriadnej situácie, to znamená dodávky náhradných dielcov, servis , opravy techniky, ktorej výrobcom je daný subjekt. Zároveň upozornili, že uplatňovanie 20-percentnej bankovej záruky na dodávky samohybných kanónovýc húfnic Zuzana je príliš vysoké. O možnosti jej zníženia by chceli – okrem iných tém – hovoriť s ministrom obrany, ktorého plánujú požiadať o stretnutie.

Zdroj článku: SOPK, Útvar informatiky a komunikácieInformácia o ochrane osobných údajov
:: Reklama
Kooperativa

SPP

PBK

LandRover

Jaguar

HN
Toto je miesto pre Vašu reklamu. Ak máte záujem o reklamu, prosím kontaktujte nás emailom.
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora