Grösslingová 4, 816 03 Bratislava, č.tel.: 02/54131228, 02/54433291, email: sopkurad@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
 
Spoločné stanovisko SOPK a Klubu 500 k návrhu na zmeny v testovacej stratégii pre firmy
Kategória: Koronavírus a ekonomika Vydané dňa:19.04.2021 (82x prečítané)

Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) a Klub 500 predkladajú nasledujúce spoločné stanovisko k návrhu na zmeny v testovacej stratégii pre firmy:

  • SOPK a Klub 500 zásadne nesúhlasia s návrhom testovacej stratégie a žiadajú o jej stiahnutie.
  • SOPK a Klub 500 žiadajú o zachovanie súčasného systému testovania s predĺžením lehôt testov zamestnancov podľa zón, v ktorej sa jednotlivé prevádzky nachádzajú (čierna – 1x týždenne, bordová 1x 2 týždne, atď.).
  • Zástupcovia SOPK a Klubu 500 sú pripravení diskutovať o zavedení samotestovania ako ďalšej doplnkovej možnosti pre voľbu zo strany zamestnávateľov za podmienky súčasného zavedenia programu preventívnej starostlivosti o občanov, ktorí boli v rámci testovania identifikovaní ako pozitívni.

SOPK a Klub 500 konštatujú, že Slovensko ani rok od vypuknutia pandémie nezaviedlo preventívnu a plošnú liečbu okamžite po pozitívnom testovaní. SOPK a Klub 500 zdôrazňujú, že COVID 19 sa stal jedinou chorobou, ktorá sa nelieči po identifikovaní nákazy, pacienti sú posielaní domov do karantény a začína sa liečiť až po zásadnom zhoršení zdravotného stavu pacienta, ktorý si mnohokrát vyžaduje ústavnú zdravotnú starostlivosť. Pýtame sa, dokedy sa Slovensko chce vysporiadávať s pandémiou týmto spôsobom ?! To Slovenská republika nemá záujem pomôcť svojim občanom, nechce ich liečiť?!

SOPK a Klub 500 žiadajú, aby povinnej karanténe po identifikovaní pozitivity predchádzal telefonický kontakt so všeobecným lekárom a vystavenie e-receptu na základný balík liekov, antivirotík a vitamínových doplnkov.

Zdroj článku: SOPK, Úrad komoryInformácia o ochrane osobných údajov
:: Reklama
Kooperativa

SPP

PBK

LandRover

Jaguar

HN
Toto je miesto pre Vašu reklamu. Ak máte záujem o reklamu, prosím kontaktujte nás emailom.
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora